مدل های مختلف شلوار متناسب با اندام

نویسنده: زرتاج 2015/07/12 0 نظرات مد و فشن,

شلوارها از نظر مدل و برش به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند. شلوارهایی که هر سال و هر فصل به عنوان محصول تازه و مد  به بازار عرضه می شوند، نمونه تغییر یافته یکی از این  مدل ها هستند. آشنایی با مادر شلوارهای دنیا به شما کمک می کند تا همیشه انتخابی متناسب با اندام خودتان داشته باشید.

 

 

محبوب جین پوش ها

مدل"بوت کات" به شلواری گفته می شود که تا زانو برش تنگ دارد و از زانو به حالت مثلثی گشاد می شود. این شلوار ها در دهه 60 و 70 میلادی، جریان اصلی مد بودند و در میان خانم ها و آقایان آن نسل طرفداران زیادی داشتند. هرچند دوران رونق این مدل شلوار به پایان رسیده ولی در کارخانه های شلوار جین همچنان تولید می شود و یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های شلوار جین است چون با اندام های مختلف از کشیده تا چاق هماهنگی دارد و فرم مطلوبی به بدن می دهد.

انتخابی برای همه فصول

شلوار راسته که فرم آن از اسمش پیداست؛ برشی یکسان از کمر تا پاچه شلوار دارد، فقط با اضافه شدن بند کمر در این ناحیه کمی تنگ تر می شود که درست در گودی کمر قرار می گیرد. شلوار راستا فرم کلاسیک شلوار است که پوشیدن آن همیشه شیک و برازنده است و در هیچ زمانی اعتبارش را از دست نمی دهد. کسانی که ساق پای حجیمی نسبت به سایر اندام خود دارند و کسانی که اضافه وزن در ناحیه ران و ساق پا دارند، بهتر است از این مدل شلوارها استفاده کنند.

انتخاب راحت طلب ها

این مدل شلوار که به نام مخروطی شناخته می شود، در دهه 80 و 90 میلادی رونق داشت و در میان خانم ها و آقایان آن دهه محبوب بود. شلوار مخروطی در بالا و در محل اتصال به کمر، حالت مخروطی دارد و هرچه به سمت پاچه شلوار می رود، تنگ تر می شود اما به هیچ عنوان حالت چسبان ندارد. این شلوار بیشتر در ست های رسمی کاربرد داشته اما امسال شاهد استفاده آن در ست های اسپرت هم بوده ایم. این شلوار را به کسانی که چاقی موضعی در ناحیه شکم دارند، توصیه نمی کنیم چون این بخش از بدن را بزرگ تر نشان می دهد. راحتی این شلوار نسبت به سایر مدل ها قابل توجه است.

آشنایی با انواع مدل های شلوار برای نوعروس ها

با احتیاط نزدیک شوید

با شلوارهای به اصطلاح فیت کات و به قول خودمان تنگ به خوبی آشنایی دارید چون در سال های اخیر رونق زیادی داشتند و با طرح ها و رنگ های مختلف بازار را تصاحب کرده بودند. این مدل شلوار، از بالا تا پایین فرم بدن را دارد و همراه با باریک شدن پا، باریک و تنگ می شود. پوشیدن این مدل شلوار را به دو گروه توصیه نمی کنیم؛ کسانی که بیش از اندازه لاغر هستند و اندام استخوانی دارند و افراد چاقی که پاهای حجیم دارند.

لاغرها بپوشند

تکلیف شلوار از بالا گشاد، از اسمش پیداست. شلواری که از ناحیه کمر گشاد است و هرچه به سمت پایین و پاچه شلوار می رود، این گشادی بیشتر می شود. این مدل شلوار منبع الهام مدل های اسپرت هم بوده و در طراحی شلوارهای ورزشی استفاده می شود. پوشیدن این شلوار بیش از همه مناسب کسانی است که اندام لاغر دارند و به اصطلاح خودمانی پوست استخوانی هستند. در مقابل افراد چاق باید از پوشیدن این شلوار خودداری کنند.

افزودن نظر