راهنمای خرید جوراب در فصل زمستان

نویسنده: زرتاج 2014/12/24 0 نظرات مد و فشن,

در این مقاله با شیوه انتخاب و خرید انواع جوراب در فصل زمستان آشنا خواهید شد.

 

پشمی: اولین پیشنهاد ما جوراب های پشمی است. البته وقتی هوا کاملا سرد شد چون اگر هوا کمی هم گرم باشد این جوراب ها باعث تعریق بیش ازحد می شوند. جوراب های پشمی ابتدا فقط دست دوز بود و در مناطق خاصی تولید می شد...


به مرور شکل کارخانه ای یا صنعتی آن هم به بازار آمد. پس می توانید انواع و اقسام آن را با طرح ها و رنگ های مختلف در بازار بیابید.

 

حوله ای: جوراب های حوله ای همان طور که از اسمشان پیداست تقریبا هم جنس همان حوله هایمان هستند. بیشتر آنها داخلشان پرز دارند و برای افرادی که دنبال نرمی و لطافت بیشتر هستند، مناسب اند. برای خرید این جوراب ها که البته وقتی هوا سرد می شود سرو کله شان پیدا می شود کمی دقت کنید؛ جنس نامرغوب آن خیلی زود پرز می دهد و مهمان چند روزه تان است.

 

لبه برگردان: این نوع جوراب ها برای افرادی مناسب است که خیلی علاقه ای ندارند جوراب های ضخیم و گرم بپوشند و از جوراب های بلند خوششان نمی آید، پس این جوراب های لبه برگردان که نه مثل جوراب های تابستانی کوتاه هستند نه مثل جوراب های زمستانی ضخیم بهترین انتخاب اند. معمولا جنس نخی آن در بازار است اما با آمدن فصل سرما، جنس های گرم تر آنها که پنبه ای و پشمی هم هستند از راه می رسند.

 

جوراب سفید: این جوراب ها را که اغلب می توانید در لوازم ورزشی فروشی پیدا کنید همیشه طرفداران خود را دارد. انواع و اقسام ساق دار، کوتاه، داخل پرزی و... آن یافت می شود اما برای فصل زمستان، اگر فقط جوراب سفید می پوشید نوع بلند آن که بالاتر از ساق پایتان می آید، مناسب است خصوصا که در این فصل اغلب چکمه می پوشید بهتر است جورابتان بلندتر باشد.

 

طرح دار: در سال های اخیر با پیشرفت صنعت جوراب، اگر اراده کنید می توانید انواع و اقسام مدل های آن را پیدا کنید. طرح های راه راه که خصوصا با آمدن زمستان یکی از پرطرفدارهاست، جنسشان از نخی به جنس های گرم تر تبدیل می شود و به راحتی می توانید هر مدلی که خواستید انتخاب کنید.


بافتنی: این مدل جوراب ها را که به صورت جوراب روفرشی هم استفاده می شود، می توانید با کفش هایتان هم بپوشید که کمی حالت نوستالژیک دارد. شاید همه ما در کمد لباس هایمان حتی از قدیم هم یکی از این مدل ها داشته باشیم. چراکه یکی از کارهای مادربزرگ ها در قدیم بافت این جوراب ها بود. البته اگر نوع قدیمی تان را ندارید و اطرافتان هم کسی نیست که برایتان جوراب ببافد نگران نباشید؛ باز هم انواع مختلف آن را می توانید در بازار بیابید.

 

استرچ: این مدل جوراب ها به خاطر اینکه حالت کشی دارند، گاهی اوقات برای افرادی که دوست دارند، دو جوراب همزمان بپوشند مناسب اند. اگر از جنس خوب این جوراب ها استفاده کنید متوجه می شوید باعث عرق پا نمی شوند و معمولا می توانید آنها را در فروشگاه های لوازم کوهنوردی تهیه کنید چون دو لایه پوشیدن در فصل سرما کار این ورزشکاران است.

 

پنبه ای: این مدل جوراب ها به ضدتعریق بودن معروف اند اما در صحت آن کمی شک داریم. چیزی که می توانیم راجع به آن مطمئن باشیم نرم بودن آن است. این نوع جوراب ها مورد علاقه بچه هاست اما مراقب باشید اگر جوراب پنبه ای پایتان است روی سرامیک لیز نخورید. الیاف داخل جوراب های پنبه ای بسیار نرم هستند پس اگر جزو سرمایی ها هستید انتخاب مناسبی است.

 

ساق: ساق ها که جزو خانواده جوراب ها شده اند در سال های اخیر و خصوصا در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد، حتی می توانید نوع نازک این ساق ها را زیر شلوارتان بپوشید. اگر پشمی اش را بخرید که می تواند در برابر سرما از پاهایتان محافظت کند.منبع: journal des femmes

 

قبل از خرید بخوانید
فعالیت های بیرون از خانه فشار زیادی به پاها وارد می کند درنتیجه یک جفت جوراب که پاهای شما را راحت و خشک نگه دارد اولین پله محافظت از پاها محسوب می شود. نکته هایی که برایتان جمع آوری کرده ایم را مطالعه کنید تا قبل از خرید جوراب مناسبتان در این زمینه اطلاعات داشته باشید.


یکی از نکته های مهم این است که جوراب را برای چه نوع فعالیتی می خواهید:


جوراب ورزشی: این جوراب ها معمولا به شکل حرفه ای و به رنگ سفید با پرزهایی نسبتا ضخیم در داخلشان طرح ریزی شده اند.


جوراب پیاده روی: این جوراب ها بیشتر روی جنس پاشنه پا تمرکز می کنند. درواقع یک پد نازک در قسمت پاشنه و روی پا تعبیه می کنند تا پاها هنگام راه رفتن فشار کمتری تحمل کنند. جنسشان اغلب نخی است.


جوراب راحت: این جوراب ها که در رنگ بندی، طرح و نقش های متفاوت وجود دارند و در زمستان بیشترشان جنس پشمی دارند از پاهای در برابر سرما محافظت می کنند.


جوراب کوه: این جوراب ها حرفه ای ترند و با لایه های اضافی در داخل آن در برابر سرمای زیاد و شرایط سخت مقاوم پذیرند. اغلب ویژگی این جوراب ضدآب بودنشان است.


پشمی: بزرگ ترین ویژگی این جوراب ها حالت ترموستاتیکی آنهاست. اگر نگاهی به ویکی پدیا بیندازید ترموستاتیکی معادل واژه گرماپا شناسی است! پشم می تواند تا حدود ۳۰ درصد مانع از جذب رطوبت شود.مزایا: در شرایط هوای سرد بهترین گزینه هستند. با اینکه ضخیم هستند اما باعث ناراحتی و خارش نمی شوند.معایب: این جوراب ها کمی گران هستند و کلا برای مصرف مداوم به صرفه نیستند.

افزودن نظر